Spammeři na českém internetu

Publikováno:

Spamu na internetu neustále přibývá a jeho odfiltrování je stále složitější. V honbě za čistou schránkou si leckdy nastavíme v mailu, tak přísná pravidla, že přijdeme i o běžnou emailovou korespondenci. Hodně subjektů pro spamování používá různé zahraniční služby a maily pak chodí i z domén u kterých nelze dohledat majitele. Na webech, na které vedou odkazy… Rozbalit »

Negativa na internetu a jejich odsun

Publikováno:

Za negativa na internetu se považují negativní informace o vás či o o vaší  firmě. Tyto informace mohou být pravdivé nebo lživé. V obou případech zaujímají pozice ve vyhledávačích, zobrazují se na různá klíčová spojení a mohou tak narušovat vaši pověst a váš business.  Negativum je zpravidla článek, který může být umístěn například na nějakém blogu…. Rozbalit »

Chcete odstranit své jméno z výsledků vyhledávání na Seznamu?

Publikováno:

Jak asi mnozí víte, na základě rozhodnutí Soudního dvora EU z polovina května 2014 musí provozovatelé internetových vyhledávačů zajistit základní právo na soukromí a ochranu osobních údajů (i když zpracovávají veřejné informace třetích stran). Jinými slovy, pokud indexovací robot na webu zachytí nějaké citlivé osobní informace vztahující se k vaší osobě a skrze své výsledky je… Rozbalit »

Proč (ne)spolupracovat s agenturami

Publikováno:

Jmenuji se Jiří Krpelík a chtěl bych se podělit o své profesní zkušenosti z pohledu bývalého zaměstnance PR agentury. Mým oborem je e-marketing, kterému se věnuji zhruba 8 let. V roce 2014 jsem založil projekt Internetové poradenství, který má za cíl konkurovat velkým agenturám: cenou kvalitou přístupem ke klientovi flexibilitou Ty 4 přednosti nejsou jen… Rozbalit »

Statistiky návštěvnosti na Google+

Publikováno:

Mezi největší sociální sítě se řadí i trochu opomíjená síť Google+ se svými 65 miliony členy (údaj z roku 2013). Je pravdou, že oproti Facebooku, který má návštěvnost více jak 11x vyšší, to není až „taková sláva“, ale určitě se nejedná o zanedbatelné číslo. Google svou síť spustil relativně pozdě, kdy Facebook a Twitter měly… Rozbalit »

Nová funkce na Facebooku, která vám ukradne soukromí

Publikováno:

Asi netřeba opakovat, že na sociálních sítích se lidé dobrovolně vzdávají svého soukromí a mnohdy neznámým lidem sdělují citlivé informace. I když si mnozí uživatelé myslí, že mají svůj profil dobře zabezpečený v nastavené a žádná citlivá informace neuteče, mýlí se. Facebook není žádná charitativní ogranizace, ale čistě komerční záležitost, která žije z inzerce. Aby… Rozbalit »