Novinky

Řešení pro callcentra hygienických stanic – callbot

admin | Novinky

Jedním z problémů, proč raketově roste počet nakažených, je fakt, že hygienické stanice přestávají stíhat trasovat a obvolávat nakažené (ponechme stranou důvody, proč vláda, potažmo ministerstvo zdravotnictví přes relativně klidné léto nebylo schopné se připravit na avizovanou druhou vlnu…). Tento alarmující stav dokazuje několik článků v médiích, v kterých si ředitelé krajských hygienických stanic stěžují na omezené limity svých pracovišť.

Proto nás napadlo zkusit tento problém vyřešit pomocí callbota. Jedná se o inteligentního robotického operátora, který je schopný aktivně provádět odchozí hovory. Disponuje funkcí rozpoznávání hlasu, takže je schopný operativně reagovat na odpovědi volaného a samostatné vést rozhovor. V průběhu jedné hodiny je schopen obvolat až několik tisíc kontaktů a odpovědi zaznamenat do přehledných tabulek včetně možnosti propojení přes API do externích systémů. Případně umí přepojit hovor na skutečného lidského operátora či poslat SMS (více na www.callbot.cz).

Je jasné, že callbot nemůže 100% nahradit živého operátora, ale může ušetřit cenné lidské zdroje a být použit pro předvolání kontaktů. Sdělit jim, že jim bude nařízena karanténa, dát základní pokyny a instrukce. Tímto by se omezil sociální kontakt nakažených lidí, protože callcentra hygienických stanic nejsou schopny toto v reálném čase zajistit.

Toto řešení jsme nabídli krajským hygienám. Vrátila se nám pouze 1 odpověď od Mudr. Lenky Šimůnkové, ředitelky Ústecké hygienické stanice, která nás poslala k šípku (doslova!): „….takových nabídek máme denně desítek. Bohužel není nikdo, kdo by se chtěl obléknout a potit se v ochanném oděvu, štítu a rouškách a šťourat se nemocným v krku popřípadě v nose. To už je trochu  těžší a nebezpečnější práce. Takže s Vaší nabídkou běžte k šípku“

Ticho bylo i na twitteru, kde jsme označili A. Babiše, J. Hamáčka a bývalého ministra Vojtěcha.

V současnosti se do trasování zapojily callcentra bank, mobilních operátorů a energetické firmy ČEZ – přes 300 lidí. Ale bude to stačit při současném růstu po tisících nových nakažených?

Celá tato situace připomíná rčení o házení perel sviním a utvrzuje to skutečnost, že řídit stát jako firmu, není dobrý nápad.